Ujel mu autobus, ve vzteku proto začal házet odpadkovým košem po autě

Foto: Policie ČR

OTROKOVICE – Ve vazební věznici skončil včera osmatřicetiletý recidivista z Otrokovic. Ten o víkendu házel odpadkovým košem po zaparkovaném vozidle a hlasitě křičel na kolemjdoucí, že je zabije. Důvodem jeho běsnění byl fakt, že mu ujel autobus.

Několik oznámení o řádění muže, kterého obyvatelé Otrokovic znají jako uživatele drog, přijali policisté i místní strážníci. Společně přijeli na místo a známého recidivistu uviděli spát na zastávce MHD. „Po zjištění informací od svědků muže zadrželi a převezli do policejní cely. Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu 1,75 promile alkoholu a pozitivní byla také zkouška na přítomnost drog. Policisté zjistili, že odpadkovým košem poškodil zaparkované vozidlo Renault, kterému vysklil zadní dveře. Škoda je předběžně vyčíslena na šestnáct tisíc korun. Výtržník si ze svého chování moc nepamatuje,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Kriminalisté čtyřikrát trestaného muže obvinili z poškození cizí věci a výtržnictví. „V případě odsouzení hrozí recidivistovi další trest odnětí svobody, tentokrát až na tři roky,“ dodala Kozumplíková.

Víkendový incident ale nebyl jediným, který měl muž v posledních dnech na svědomí. Nedávno totiž poškodil odpadkovým košem výplň autobusové zastávky. „Začátkem listopadu kradl v prodejně potravin v Ostravě a koncem října zapálil v Otrokovicích několik plastových kontejnerů. Od února, kdy ho propustili z posledního výkonu trestu, má na svědomí také další krádeže a poškozování cizího majetku. Policisté proto podali návrh na jeho umístění do vazby, což soudce okresního soudu akceptoval,“ sdělila Kozumplíková.

Foto: Policie ČR