Při předjíždění srazil cyklistku, která zraněním podlehla. Policie hledá řidiče předjížděného auta

Ilustrační foto Tomáš Branda

PŘEROVSKO, PROSTĚJOVSKO – Ve středu 16. listopadu kolem 16:45 hodin se mezi Tovačovem a Hrubčicemi na rozhraní okresů Přerov a Prostějov stala tragická dopravní nehoda. Řidič Fabie předjížděl neznámé auto a přitom přehlédl v protisměru jedoucí starší cyklistku, kterou srazil. Seniorka utrpěla smrtelná zranění. Policie hledá řidiče předjížděného auta, případně další svědky nehody. 

Ve středu 16. listopadu v době kolem 16:45 hodin došlo mezi Tovačovem v okrese Přerov a Hrubčicemi v okrese Prostějov k dopravní nehodě se smrtelným zraněním. Řidič Fabie jel ve směru od Hrubčic na Tovačov a předjížděl neznámé auto. Při předjíždění přehlédl v protisměru jedoucí starší cyklistku, která jela od Tovačova, a srazil ji. “Při střetu seniorka utrpěla zranění neslučitelná se životem,” uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. V souvislosti s touto nehodou policie zahájila trestní řízení pro usmrcení z nedbalosti.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na místě nehody však nezjistila žádné poznatky k autu, které bylo předjížděno řidičem Fabie bílé barvy. Aby mohla nehodu řádně objasnit, žádá řidiče předjížděného auta, aby kontaktoval policii na lince 158. Stejně tak se obrací i na další případné svědky, kteří by mohli poskytnout k nehodě jakékoli informace a také řidiče, kteří tudy v uvedenou dobu projížděli a mohli na kamerách umístěných ve autech zaznamenat průjezd cyklistky případně vozidel, která tudy v danou dobu projížděla.