Vozy MHD nebudou dočasně jezdit na Filmové ateliéry

Ilustrační foto

ZLÍN – Kvůli výstavbě zpomalovacího pruhu nebudou do ulice Filmová ve Zlíně dočasně jezdit autobusy MHD. Od 5. prosince po dobu 11 dnů skončí všechny spoje na provizorním obratišti pod parkovištěm u krematoria. Označeny budou jako linka 32X.

Cestující museli s výlukou počítat už od konce září. Během rekonstrukce Filmové spoje zajížděly k Filmovým ateliérům jen ráno a večer v pracovních dnech a ostatní se otáčely u krematoria. S výstavbou zpomalovacího pruhu ulicí neprojedou vůbec žádné autobusy.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Zrušena bude také zastávka Lesní hřbitov a nahrazena zastávkou v provizorní točně. „Spoje linek 32K a 32F, které přijíždějí z Kudlova nebo dále pokračují na Kudlov, projedou provizorní točnou a vynechají úsek na Filmové ateliéry-točnu, tedy mezi zastávkami Kudlov-tiskárna a Lesní hřbitov pojedou přímo. Spoje linky 32F budou z provozních důvodů oproti standardnímu jízdnímu řádu o tři minuty uspíšeny,“ upozornil mluvčí DSZO Vojtěch Cekota.

Výlukové jízdní řády cestující najdou na zastávkách i v elektronických informačních systémech. „Od pátku 16. prosince by se měl na linku 32 vrátit opět normální provoz podle původních jízdních řádů,“ ujistil vedoucí dispečer Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice Jan Tesař.