Opilý čtyřiadvacetiletý muž ve Strakonicích napadl strážníky

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

STRAKONICE – V úterý večer byla hlídka strážníků městské policie ve Strakonicích přivolána do jedné z ulic, kde zjevně podnapilý mladík vrávoral na silnici a bránil průjezdu automobilů. Muž však nereagoval na výzvy strážníků a navíc jednoho z nich fyzicky napadl. Strážník poté skončil v nemocnici. Policisté muži naměřili dvě promile alkoholu v dechu. 

Jak uvedla policejní mluvčí Jaromíra Nováková, ze spáchání přečinu násilí proti úřední osobě je podezřelý 24letý muž ze Strakonicka, který v úterý 29. listopadu 2022 ve večerních hodinách fyzicky napadl strážníky Městské policie Strakonice. „Hlídka strážníků byla po dvacáté hodině přivolána do ulice Podskalská, kde zjevně podnapilý muž vrávoral ve vozovce a bránil tak průjezdu motorových vozidel,“ popsala mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Po příjezdu hlídky na místo je začal podnapilý muž slovně urážet. „Muž nereagoval na výzvy strážníků a poté co k němu přistoupili blíže, fyzicky jednoho z nich napadl. Svým jednáním strážníkovi způsobil lehké zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření,“ sdělila policejní mluvčí Nováková.

Provedenou dechovou zkouškou na zjištění alkoholu policisté u muže zjištili hodnotu alkoholu v dechu dvě promile. Muž byl po incidentu zadržen a umístěn do policejní cely, ze které byl následující den propuštěn. Trestní stíhání je vedeno na svobodě.