Na Výstavišti budou o víkendu hrnčířské a řemeslné trhy

Zdroj: Shutterstock.com

PRAHA – Řešíte nákup vánočních dárků nebo si chcete udělat sami radost keramikou nebo dalšími českými výrobky? Navštivte hrnčířské a řemeslné trhy na Výstavišti. Akce bude trvat celý víkend 3. – 4. 12. od 10 do 18 hodin. Vstup je jako vždy zdarma a bez bariér.

Vánoční hrnčířské a řemeslné trhy na Výstavišti v Praze 7 v Holešovicích mají dlouholetou tradici, letos se konají po osmnácté. Na 130 řemeslníků se sjede do Prahy, aby nabídli návštěvníkům svou tvorbu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Přijďte si nakoupit dárky, které jsou vyrobeny s láskou a pečlivostí, typickou pro zlaté české ručičky. Autorskou keramiku a porcelán, od hrníčku na kávu pro babičku, či barevný, puntíkovaný, proužkovaný, malovaný, pro radost dětem, až po keramickou zapékací mísu, vázu, petrolejovou lampičku, sochy, plastiky, šperky, originální malované květináče. Ručně tkané šály, přehozy, háčkované módní doplňky, pletená ponča, čepice, rukavice, bytový design, židle, stolky, hračky ze dřeva, autíčka či hudební nástroje, luky, šípy, terče, dřevěná foto alba, bloky, krabičky, šperkovnice. Svíčky z přírodních vosků, košíky s vůní proutí, přírodní mýdla a kosmetika. Kožené kabely, opasky, peněženky, skleničky, těžítka, vinuté solitérní perly z muránského skla a to vše a více opět přímo od autorů. Každý vyrobený kus je originál a je krásné sledovat, koho svou technikou, barevností, či provedením jejich autorská tvorba osloví.

Vánoční náladu doplní letos konečně, jak bylo vždy zvykem, také stánky s občerstvením. K vánoční pohodě zazpívá a zatančí dětský soubor Vrbina a moderátorka Tereza Bebarová zde během víkendu nabídne svou kuchařku plnou skvělých receptů, rad a tipů „Čas na pečení“ a v neděli ji návštěvníkům ráda osobně podepíše s věnováním pod stromeček.