Podvodníci na internetu slibují obětem neuvěřitelné částky peněz

ilustrační foto: pixabay.com

ZNOJMO – Další oběti z řad uživatelů internetu podléhají s vidinou zisku dnes a denně podvodníkům i přesto, že jim nabízejí neuvěřitelné částky peněz.

Sedmatřicetiletá žena ze Znojemska obdržela do emailové schránky dopis od údajného generálního ředitele jedné úspěšné americké společnosti, která působí v oboru informačních technologií. Ředitel ji kontaktoval proto, aby jí sdělil, že byla náhodně vybraná za účelem zaslání finančního daru 4,7 miliónů euro. Bylo však nutné předem uhradit poplatky za převod tak vysoké sumy. Žena neznámému podvodníkovi uvěřila a s vidinou úžasného zisku s ním začala spolupracovat. Podle policejní mluvčí Lenky Drahokoupilové žena ochotně provedla tři platby na účet vedený v bance v Německu a dalších pět plateb do peněžního ústavu v Itálii. Celkově odeslala skoro 30 tisíc korun a radostně očekávala miliony euro. Vzhledem k tomu, že jí stále nic nepřišlo několik měsíců, obrátila se na policii. „Na základě tohoto případu občany varujeme před podobnými praktikami internetových podvodníků. Pokud vám chce někdo poslat peníze, poraďte mu, ať si údajné poplatky na převod odečte z peněz, které chce darovat. Buďte obezřetní a nedávejte podvodníkům šanci,“ varovala Drahokoupilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.