Běsnící zloděj auta pokousal zasahujícího policistu

Ilustrační foto

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Jako smyslů zbavený si počínal osmadvacetiletý muž tento týden v ulicích Valašského Meziříčí. Nejdřív přepadl řidiče a ukradl mu auto a následně obtěžoval lidi v autobuse a v obchodě. Stejně agresivně se choval i k zasahujícím policistům.

Mladý muž krátce po sedmnácté hodině vběhnul před projíždějící auto, čímž donutil řidiče zastavit. „Muž si následně lehnul na kapotu, na což řidič logicky reagoval tak, že vysednul z vozu a snažil se jej odtáhnout. Muž toho však využil a skrze dveře spolujezdce se dostal až za volant automobilu. A přestože se provozovatel vozidla ještě snažil vytáhnout klíče ze zapalování, nedokázal již zabránit tomu, aby se nyní již obviněný muž rozjel. Po několika metrech navíc poškozeného řidiče násilím vystrčil za jízdy z vozidla a ujel. Na silnici tak zůstal ležet muž, jehož poranění si vyžádalo lékařské ošetření,“ vylíčil policejní mluvčí Petr Jaroš.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Agresivní lupič ujel ještě několik stovek metrů, vozidlo odstavil a klíče zahodil. O několik minut později na nedalekém autobusovém nádraží nastoupil do autobusu. V něm však dlouho nepobyl. „Vzhledem k tomu, že se uvnitř autobusu choval jako smyslů zbavený a napadal cestující, byl ještě na nádraží z vozu vyhozen,“ dodal Jaroš.

Muž následně vběhnul do nedaleké prodejny, kde se dál choval agresivně. „To už byla na cestě i policejní hlídka, která muže krátce poté za použití donucovacích prostředků zpacifikovala. Při tom však agresor jednoho ze zasahujících policistů pokousal. Jelikož byl zadržený násilník dle výsledku testu pod vlivem návykových látek, byl nejprve transportován do kroměřížské záchytné stanice, ze které si jej policisté převzali až v průběhu následujícího dne,“ uvedl mluvčí.

Jelikož řidič oloupený o své auto utrpěl vážné poranění nohy, převzali si vyšetřování krajští kriminalisté. „Obviněný muž je podezřelý ze spáchání trestných činů loupeže, výtržnictví, neoprávněného užívání cizí věci, násilí proti úřední osobě a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě prokázání viny mu hrozí až dvanáctiletý trest odnětí svobody,“ sdělil Jaroš s tím, že podezřelý muž je nyní ve vazbě.