Recidivista potřeboval peníze na pervitin, tak vykrádal drogerie. Poznáváte ho?

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Pražská policie dopadla zloděje, který pravidelně kradl v drogeriích a za lup si opatřoval drogy. Z obchodů odnášel parfémy, kosmetiku i elektrické zubní kartáčky. Kriminalisté zatím objasnili deset případů krádeží, ale domnívají se, že je jich mnohem víc. Pokud ho poznáváte, volejte na linku 158.

Šestatřicetiletý muž získal pro svojí schopnost obstarat drogistické zboží trefnou přezdívku Drogista. Specializoval se na pleťové krémy, parfémy, elektrické zubní kartáčky a zastřihávače vlasů, které si zastrkával pod oblečení a následně kvapně opouštěl prodejnu. Přes veškerou snahu o nenápadnost ho zachytily bezpečnostní kamery a policie ho mohla snáz identifikovat.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„K motivu svého jednání muž policistům uvedl, že po lednovém propuštění z výkonu trestu se ocitl bez prostředků a krádežemi zboží v drogériích si obstarával prostředky na jídlo a drogy. Svůj typický den popsal kriminalistům tak, že se po dopoledním odpočinku vypravil nejdříve na oběd a následně do některé z pražských drogérií a po úspěšné krádeži a prodeji odcizeného zboží si zakoupil svojí denní dávku pervitinu.,“ sdělila k případu policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Kriminalistům se zatím podařilo objasnit deset případů krádeží za skoro 50 tisíc korun, za což mu hrozí až tři roky ve vězení. Domnívají se však že již čtrnáctkrát trestaný muž se jich dopustil i po posledním propuštění mnohem více. Obviněný takto totiž trávil skoro každý den. Obracejí se tedy na veřejnost, zejména na personál drogérií, s žádostí o oznámení případných dalších krádeží tohoto recidivisty, ke které mohlo dojít od ledna do října letošního roku. Pokud ho na záběrech poznáváte, volejte na linku 158.

Zdroj: Police ČR