Seniorka si tlučením do radiátoru přivolávala pomoc

Ilustrační foto

BRNO – Tento týden pomáhali strážníci dvěma seniorům, kteří se dostali do nesnází. V Bystrci upadla na zem devadesátiletá žena, ve Starém Lískovci měl obavu o zdraví své ženy také devadesátiletý muž.

V brzkých ranních hodinách slyšel nájemník bytového domu v Bystrci podivné zvuky. Zjistil, že se jedná o tlučení do radiátoru, kterým si přivolávala pomoc devadesátiletá sousedka. Jakmile zaslechl volání o pomoc, neváhal a zavolal na linku 156. Na místo vyrazila hlídka pořádkové jednotky, která má bohaté zkušenosti v nouzovém otevírání dveří. Jakmile zpřístupnila byt a spolu se sousedem vstoupila dovnitř, uviděla ženu ležící na zemi. „Ta nebyla zraněná a vysvětlila nám, že upadla a nemohla vstát. Zvedli jsme ji a posadili. Lékařské ošetření odmítala, působila na nás však zmateným dojmem, proto jsme raději zavolali záchranku,“ dodává tisková mluvčí Markéta Skřivánková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Podobný případ se odehrál ve Starém Lískovci, kde hlídku přivolal soused, který slyšel volání o pomoc vycházející z bytu postarších sousedů. Strážníkům otevřel dveře devadesátiletý muž a svěřil se jim, že jeho manželka upadla z postele a on ji nedokáže zvednout. Hlídka se ujistila, že dotyčná není zraněná a poté jí pomohla zpět na lůžko.