Auto plné migrantů se pustilo do honičky s policií

Foto: Policie ČR

ZLÍNSKÝ KRAJ – Dramatickou noc mají za sebou policisté na hranicích. Dvě hodiny po půlnoci je slovenští kolegové požádali o pomoc s pronásledováním auta s německou poznávací značkou. To nezastavilo při kontrole v Púchově a začalo ujíždět přes Střelnou do České republiky.

K pronásledování se ke slovenským policistům přidalo několik českých hlídek. Řidič přesto ujížděl vysokou rychlostí dál a na výzvy k zastavení nereagoval. „V obci Bratřejov jsme proto použili zastavovací pás, přes který pronásledované vozidlo přejelo a následně narazilo do kovového zábradlí. Uvnitř vozu se nacházelo devět mužů. Dva z nich byli lehce zraněni,“ uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Převaděče syrské národnosti žijícího v Německu policisté na místě zadrželi. „Nelegální syrské migranty jsme převezli do Migračního pointu v Holešově, kde s nimi provádíme identifikační úkony,“ dodala Kyšnerová.

Foto: Policie ČR