Série vloupání do prodejen a krádež auta na Nepomucku jsou objasněny

Zdroj: PČR

NEPOMUCKO – Pachatelé, kteří si během 14 dnů vybrali jako svůj cíl dvě prodejny na Nepomucku a do jedné z nich se vloupali hned třikrát, byli odhaleni.

Postarali se o to policisté z 1. oddělení obecné kriminality z územního odboru Plzeň – venkov. „Policejní komisař tak v uplynulých dnech sdělil podezření osmnáctiletému muži z Chebska ze spáchání několika trestných činů, a to krádeže, porušování domovní svobody, neoprávněné užívání cizí věci a poškození cizí věci,“ sdělila policejní mluvčí Eva Červenková. Obviněný se v nočních hodinách 7. listopadu 2022 vloupal do prodejny zboží v malé obci na Nepomucku. Zaměřil se především na láhve s alkoholem a cigarety. Dva dny poté muž vnikl na oplocený pozemek u rodinného domu ve stejné obci a z nezajištěného vozidla ukradl svazek klíčů od osobního auta, které stálo zaparkované vedle. Jednalo se o auto, které si majitel renovoval jako veteránské.

Pachatel z prvního auta vymontoval autobaterii, přendal ji do druhého vozu a s tím odjel do tři kilometry vzdálené obce, kde se opět vloupal do prodejny zboží. Při svém návratu odcizené auto odstavil v poli mezi obcemi. Obě auta při svém jednání muž poškodil. Za tři dny v noci se muž vrátil zpět do první prodejny a odnesl si zase cigarety. „Svým jednáním způsobil celkovou škodu převyšující částku 250 tisíc korun. Navíc prodejnu, do které se obviněný osmnáctiletý muž vloupal během týdne dvakrát, si po týdnu vybral i sedmadvacetiletý muž pocházející z Nepomucka. Z prodejny si odnesl cigarety a způsobil škodu téměř 15 tisíc korun. I tohoto pachatele se podařilo policistům zjistit a sdělili mu podezření ze spáchání přečinu krádeže,“ dále uvedla policejní mluvčí.