Adamov oslavil novou lávku Evu na nádraží. Opět jezdí vlaky mezi Blanskem a Brnem

foto: vlakemjednoduse.cz

BLANSKO, BRNO – Neděle 11. prosince se stala přelomovým dnem pro Adamovsko, Blanensko, Boskovicko, Ivančicko, Rosicko, Zastávecko i Velkobítešsko a samozřejmě i pro město Brno. Opět se rozjely vlaky mezi Blanskem a Brnem.

O víkendu byl slavnostně zahájen plný provoz vlaků mezi Blanskem a Brnem. V Adamově a Bílovicích nad Svitavou teď mají nová nádraží. V neděli odpoledne kulturní středisko v Adamově přivítalo zpěvem novou lávku nad novým nádražím pojmenovanou Eva. V rámci kompletní modernizace získalo nádraží v Adamově dvě nová ostrovní nástupiště s bezbariérovým přístupem. Ten zajišťují výtahy z nové lávky, která vede nad celým kolejištěm a propojuje také části města po obou stranách stanice. Rekonstrukcí prošla také hala pro cestující. Prodloužení třetí staniční koleje umožní odbavení nákladních vlaků o délce 740 metrů. Nové nádraží si v sobotu prohlédl premiér české vlády Petr Fiala v doprovodu ministra dopravy Martina Kupky a generálního ředitele Správy železnic Jiřího Svobody.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Také cestující na zastávkách v Bílovicích nad Svitavou, Babicích nad Svitavou a Adamově získali moderní nástupiště s bezbariérovým přístupem. Cestující z Boskovic budou moci využít přímé spojení s Královým Polem a současně se jim zkrátila cesta do centra Brna rychlými vlaky přes Skalici. Velké Opatovice a okolní obce budou mít častější spojení do Blanska i Brna. Cestující linek 401, 402, 405, 406 budou v Brně vystupovat na druhém největším přestupním terminálu u bohunické nemocnice, odkud dojedou do centra novou tramvajovou linkou číslo 8 skoro jako metrem. Dojde také k přidání zastávek na znamení a k dalším drobnějším změnám v Brně i mimo Brno. Nastudujte si jízdní řády na webu, ať víte, jak pojedete. Součástí modernizace bylo vybudování nové odbočky Svitava mezi bílovickou a babickou zastávkou. Umožní lepší řešení provozních mimořádností. Použité fotografie jsou od Lukáše Malého z www.adamovaokoli.cz a ze stránky www.VlakemJednoduse.cz, na které chtějí nadšenci cestujícím představit jihomoravské železniční stanice, aby se lidé nebáli vlakem cestovat.

foto: vlakemjednoduse.cz
foto: vlakemjednoduse.cz
foto: Lukáš Malý www.adamovaokoli.cz