Na východě kraje udeří silné mrazy

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Český hydrometeorologický ústav vydal varování před silnými mrazy. Ty by měly zasáhnout hlavně východní část Zlínského kraje. Teploty mají během klesnout až na -12 stupňů Celsia.

Výstraha meteorologů vejde v platnost s dnešní 22. hodinou a potrvá do středeční 9. hodiny ranní. Týkat se bude Vsetínska, Rožnovska, oblasti Valašského Meziříčí a Bystřice pod Hostýnem. Nejnižší noční teploty mají dosáhnout -7 až -10 stupňů Celsia, ovšem v údolích a zejména na Vsetínsku může rtuť na teploměru poklesnout až na -12 stupňů Celsia.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Meteorologové upozorňují, že při takto nízkých teplotách hrozí prochladnutí nebo i omrznutí nechráněných částí těla. „Doporučuje se chránit se teplým oblečením ve více vrstvách a vhodnou obuví. Malé děti, starší a nemocní občané by měli omezit délku pobytu venku. Proti prochladnutí pomáhá teplý nápoj, jídlo a tělesný pohyb,“ radí meteorologové.