Rekonstrukce kotelny skončila požárem

Foto: HZS Zlínského kraje

KROMĚŘÍŽSKO – Tři jednotky hasičů spěchaly dnes po desáté dopoledne do Uhřic na Kroměřížsku. Při rekonstrukci kotelny tu došlo k požáru v rodinném domě.

Po příjezdu na místo hasiči vynesli ven desetikilovou láhev na propan a hořící topidlo na plyn. „Topidlo jsme uhasili jedním proudem vody. Ochlazovali jsme také tlakovou láhev. Dále jsme provedli kontrolu teplot stavebních konstrukcí s termokamerou a objekt přirozeně odvětrali,“ popsal mluvčí hasičů Roman Žemlička.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Událost se bohužel neobešla bez újmy na zdraví. „Majitel domu se ještě před naším příjezdem snažil požár uhasit a při tom se nadýchal zplodin hoření. Popálený nebyl. Poskytli jsme mu proto kyslíkovou terapii a následně předali do péče Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje,“ uvedl Žemlička.

„Vyšetřovatel hasičů zjistil, že k požáru v kotelně došlo při přepojování tlakové láhve u topidla. Došlo k výbuchu a následnému hoření,“ vysvětlil mluvčí. Škoda je vyčíslena na 5 tisíc korun.

Foto: HZS Zlínského kraje