Na parkovací dům by mělo dojít, někteří jsou ale proti

Obr.: Oficiální www města Trutnov (vizualizace: Atelier Tsunami, s. r. o.)

TRUTNOV – Na největším sídlišti chybí parkovací místa, přesto jsou někteří vlastníci proti výstavbě parkovacího domu. Byť odhadem chybí v lokalitě stovky míst pro vozidla, část občanů tvrdí, že s parkováním problém není.

Část místních obyvatel se sice postavila proti návrhu radnice, ta ale pokračuje v přípravách stavby parkovacího domu. Díky němu by mělo být na  Zelené Louce v budoucnu o sto padesát parkovacích míst víc. Dle současného odhadu jich chybí asi čtyři sta. Využívání parkovacího domu by mělo být v budoucnu bezplatné, přesto se někteří vlastníci vyjádřili, že s parkováním problém nemají. Bytová družstva a SVJ naopak radnici požádaly o zřízení nástupních ploch pro požární techniku, kvůli které by mohlo zmizet až padesát míst k parkování. „Vnímáme a respektujeme názor obyvatel zmíněných bytových domů, máme však odpovědnost i k obyvatelům navazujících ulic. V přípravě parkovacího domu budeme tedy pokračovat. O vlastní realizaci stavby bude zastupitelstvo města rozhodovat, až se situace ohledně nástupních ploch vyjasní a také až bude zřejmé, zda město na parkovací dům získá dotaci,“ dodává starosta města Michal Rosa.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.