Řidiči pozor! Od pondělí začnou opravovat most Otakara Ševčíka v Brně

foto: ŘSD JMK

BRNO – V pondělí 16. ledna zahájí Ředitelství silnic a dálnic první etapu opravy mostu Otakara Ševčíka v Brně. Od pondělí bude provoz na mostě zredukován do režimu 1+1.

Omezení v rámci opravy mostu Otakara Ševčíka v Brně začne platit v pondělí ráno od 8 hodin. Práce budou realizovány po etapách. V první fázi, která potrvá zhruba jeden rok, uzavřou jízdní pruh ve směru od Židenic na Komárov, včetně přilehlých ramp. Provoz bude převeden do protisměrného jízdního pásu a veden v režimu 1+1 s navazujícími dopravními omezeními. To znamená, že v každém směru bude průjezdný pouze jeden jízdní pruh. Z mostu nebude možné odbočit vpravo ani vlevo na Ostravskou ulici! Opravovaný úsek budou řidiči objíždět po přehledně značených objízdných trasách, které jsou odlišné pro vozidla do 6,5 tun a nad 6,5 tun. Přechodné dopravní značení už je rozmístěno na příjezdových komunikacích a dálnicích. V Nezamyslově bude provoz řízen světelnou signalizací. Cílem je odklon nejtěžší a tranzitní dopravy na objízdné trasy mimo centrum. „Práce na mostu budou trvat dva roky. Každý rok opravíme jednu polovinu. Jsme si vědomi toho, že dopravní situace bude složitá a řidičům se předem omlouváme za komplikace,“ sdělil ředitel Závodu Brno David Fiala. Omezení se dotkne také městské hromadné dopravy. Bližší informace ke změnám v MHD najdete na webu Dopravního podniku města Brna.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.