Čekat na smrt, nebo se vydat na moře? Hrdina chorvatského filmu má jasno!

VIMPERK – Básník Petar Hektorović trpí sice různými neduhy spojenými se stářím, ale nehodlá dál jen čekat na smrt. Raději vypluje na moře s rybáři, kde se mu začnou vybavovat vzpomínky na bouřlivý život i tragickou lásku. Absolvujete magickou a poutavou cestu po Jadranu v historickém dramatu Rybaření a rybářské rozprávění společně s ním?

Příběh vás zavede do 16. století. Šlechtic a básník Petar Hektorović trpí různými neduhy, které přišly se stářím. Léto tráví ve svém sídle na ostrově Hvar. Z dlouhého nicnedělání i z péče, které se mu dostává od jeho služebnictva, je unaven, proto se rozhodne, že místo čekání na smrt vypluje se dvěma rybáři na moře. Při rybaření se mu vybavují vzpomínky na mládí, na bouřlivé události, jichž byl svědkem i aktérem a na jeho tragickou mladickou lásku.

Ve filmové adaptaci stejnojmenného klasického díla chorvatské literatury navštívíte ostrovy Brač a Šolta ve společnosti rybářů Paskoje a Nikoly. Magické putování s názvem Rybaření a rybářské rozprávění začíná v sále Městského kulturního střediska ve Vimperku 17. ledna ve 20 hodin. Roli Petara Hektoroviće ztvárnil Rade Šerbedžija.