Údajná krádež rozpoutala potyčku u zlínského azylového zařízení

Foto: MP Zlín

ZLÍN – Velké emoce provázely konflikt čtyř osob v pondělí podvečer poblíž azylového zařízení a nízkoprahového denního centra pro osoby bez přístřeší ve Zlíně. Svár byl o to větší, protože všichni zúčastnění byli pod vlivem alkoholu.

Krátce před šestou hodinou přijala městská policie oznámení o napadené ženě. O tři minuty později se strážníci zkontaktovali s oznamovatelkou a čtyřiatřicetiletou ženou z Moravskoslezského kraje, která i přes chladné počasí neměla bundu a byla bosa. „Poblíž hlídka kontrolovala skupinu dvou mužů a jedné ženy ve věku 24 až 36 let, kteří měli být jednou stranou konfliktu, zatímco bosá žena druhou. Další zjišťování, co se vlastně stalo, poněkud komplikovala skutečnost, že byly všechny zúčastněné osoby pod vlivem alkoholu. Orientační vyšetření přitom prokázalo hodnoty od 1,4 do 2,3 promile alkoholu v dechu,“ uvedl zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Ačkoliv řešení věci bylo průběžně narušováno verbální přestřelkou, při níž padaly nadávky nejhrubšího zrna, nakonec se strážníci dopátrali k příčině sváru. „Tou měla být údajná krádež finanční hotovosti a platební karty, ke které došlo v bytě jednoho z mužů. Ten poté, co se dovtípil, že by pachatelkou mohla být právě čtyřiatřicetiletá žena, ji podle svých slov chytil a vyhodil ven,“ objasnil Janík.

„Protože kombinace podnapilosti, přetrvávajících pocitů křivdy a z nich pramenících emocí bránila zdárnému vyřešení věci na místě, bude mít událost dohru před správním orgánem,“ uzavřel Pavel Janík.