Je to KLUK! Maminka na Konicku porodila ještě v autě

Ilustrační foto

KONICKO – Krátce po 2. hodině ranní v pátek 20. ledna vyjela posádka rychle zdravotnické pomoci z výjezdové základny v Konici k ženě, která začínala rodit. Jednalo se však o překotný porod, maminka porodila s pomocí tatínka v autě ještě před příjezdem zdravotníků.

Operátorka linky rychlé zdravotnické pomoci zůstala na telefonu s tatínkem, jelikož rodička cítila dítě v porodních cestách – šlo tedy o telefonicky asistovaný porod. Vše proběhlo velmi rychle a maminka porodila v autě krásného zdravého chlapečka ještě před příjezdem zdravotníků.  Tatínek od operátorky ještě dostal pokyny, jak dítě  zajistit do příjezdu posádky. Šťastní rodiče souhlasili se zveřejněním jejich příběhu. “Radostných chvil v terénu je při naší práci opravdu málo a je potřeba je rozdávat. Malému i rodičům přejeme hodně zdraví a ať Vás štěstí provází,” uvedla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Lucie Mikisková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.