Rej masek ovládne kroměřížský masopust

Foto: město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – Masopustní veselí, radovánky, maškary a tradiční dobroty, na to všechno se mohou těšit návštěvníci letošního masopustu v Kroměříži. Chybět nebude ani stylový jarmark a bohatý kulturní program. Vše vypukne v sobotu 18. února.

Již v 9 hodin se vydá na pochůzku městem masopustní průvod. Každý, kdo se chce přidat, může v masce ráno přijít ke Klubíčku u ZŠ Zachar. Kolemjdoucí a obyvatele města potěší tradiční maškary, mezi nimiž nebude chybět medvěd s medvědářem, kominík, četník či bába s nůší.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Průvod dorazí po desáté hodině na Hanácké náměstí. Slavnostního zahájení jarmarku se tu ujme v 10.15 starosta Tomáš Opatrný, kterého čeká nezbytný tanec s medvědem. Na 11. hodinu je připravené vystoupení kejklíře a klauna Kašpara Kuby. Od 14 do 15 hodin bude ledová plocha na Hanáckém náměstí vyhrazena reji masek, zábavě a soutěžím, které pro nejmenší připravili trenéři z HK Kroměříž. Od 10 hodin zahraje cimbálová muzika Kotrňáci s primášem Antonínem Bradáčem. A mezi 10. a 16. hodinou si budou moct děti užít tvoření v dětských dílničkách.

Stánky masopustního jarmarku budou otevřené od 9 do 17 hodin. Prodejci nabídnou návštěvníkům nejrozmanitější sortiment, kterému budou vévodit dobroty spojené s masopustem, zabijačkové výrobky, klobásy, speciality z udírny, ale i sladkosti, koláče hanácké i valašské, perníky a samozřejmě nápoje k zahřátí a třeba i ochlazení. „Vstup na Hanácké náměstí a všechny body programu jsou pro návštěvníky samozřejmě zdarma,“ doplnil ředitel Domu kultury Pavel Sedláček.