Řidič tramvaje vyhodil z vozu opilce, ten se vrátil a způsobil škodu za statisíce

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Policie pátrá po muži, kterého ve stavu podnapilosti vyhodil řidič z tramvaje. Vyhazov opilce natolik dopálil, že se vrátil a způsobil škodu na vozu za čtyři sta tisíc korun. O události informoval mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

K incidentu došlo poblíž křižovatky Makovského a Drahoňovského v Praze 6, v pondělí 16. ledna kolem osmé hodiny večerní. „Na konečné zastávce vykázal řidič tramvaje podnapilého muže, který obtěžoval svým nevhodným chováním ostatní cestující. Neznámý muž vystoupil z tramvaje a počkal si, až se vůz otočí a nastoupil zpět,“ sdělil Hrdina. Když se tramvaj rozjela, vytrhl bezpečnostní kladívko a začal ničit interiér vozu. Nejprve vysklil několik výplní u vstupních dveří, a poté prohodil kladívko dveřmi do kabiny řidiče a to se zastavilo až za řídícím panelem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Policisté zajistili kamerové záznamy, na kterých je zachyceno jednání neznámého pachatele. Avšak za použití všech pátracích prostředků se ho nepodařilo nalézt,“ sdělil mluvčí a požádal veřejnost o pomoc s identifikací. „Je to česky hovořící muž ve věku 30 až 35 let, světlé pleti, kratší tmavé vlasy, vysoký je 175 až 180 centimetrů,“ popsal mluvčí.

V době události byl hledaný vandal oblečen do khaki bundy, tmavých kalhot a na zádech měl šedý batoh. „Pachateli hrozí v případě dopadení a odsouzení za trestný čin poškození cizí věci až jeden rok za mřížemi,“ dodal Hrdina.

Zdroj: Policie ČR