V jihlavském trolejbusu došlo k napadení nezletilé dívky. Policie hledá svědky

ilustrační foto (zdroj Novinkraje.cz / foto Tomáš Branda)

JIHLAVA – Dívku cestující v pondělí ráno trolejbusem v Jihlavě napadl nezletilý chlapec. Zraněné děvče muselo být hospitalizováno v nemocnici. Policisté by potřebovali zjistit totožnost hocha a muže, který ho doprovázel.

Nezletilé děvče jelo v pondělí 23. ledna po půl osmé ráno trolejbusem linky B číslo vozu 73 na trase mezi zastávkou Brněnský kopec ve směru k zastávce Demlova. Spolu s ním byli ve voze ještě další lidé. „Dívka byla během jízdy slovně a poté fyzicky napadena ze strany chlapce, po útoku upadla na zem. Chlapec poté vystoupil a spolu s ním odešel také starší muž. Dívka vystoupila na zastávce Demlova,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Dívčino zranění si následně vyžádalo převezení do nemocnice, kde byla hospitalizována. Po útočníkovi a jeho doprovodu nyní policisté pátrají. „Jedná se o nezletilého chlapce, hubené postavy, který měl na sobě oblečenou tmavou bundu, na hlavě měl modrou čepici a na zádech tmavý batoh,“ doplnila mluvčí.

Pokud jste uvedeným trolejbusem v pondělí ráno cestovali a napadení viděli, sdělte to policistům na lince 158. „Policisté také uvítají, pokud se přihlásí žena, která dívce na zastávce po vystoupení pomáhala, a jakékoli jiné informace směřující k objasnění případu,“ dodala Jana Kroutilová.