Nenechte si ujít víkend plný divadla

BECHYNĚ – Kolik divadelních představení zvládnete navštívit za víkend? Můžete si to zkusit na přehlídce amatérských divadelních souborů Bechyňské Perlení! Od pátku do neděle vás jich čeká deset a část je určena i dětem. Podívejme se společně na některé z nich.

Přehlídku zahájí Dokonalá svatba. Tato situační komedie vás přesvědčí, že i do pečlivě naplánované svatby mohou zasáhnout nečekané situace. Ženich to přehnal na rozlučce, matka nevěsty jeví známky šílenství a do toho všeho ještě cholerický ředitel hotelu, v němž se svatba připravuje. Tohle peklo přiveze na přehlídku Divadelní soubor Jiřího Voskovce Praha.

Dramatizace podle povídky Johannese Urzidila z roku 1968 Poslední zvonění nese název Mařka. Společně s Ochotnickým spolkem ŽUMPA se vydáte na začátek 2. světové války, kdy dva manželé utíkají před nacismem a služce Mařce dávají do ruky deset tisíc a na starost byt s veškerým zařízením. Ta si v bytě ovšem začne se svou sestrou užívat života ve společnosti německých vojáků a následky na sebe nenechají dlouho čekat.

Bechyňské Perlení myslí i na děti. Půjdete spíš na Čertovy zlaté vlasy, nebo na pohádku O mazané kovářce a čertu Matlafouskovi? Nebo stihnete obě? To už je na vás.  Vyberte si z bohaté nabídky a vydejte se do Kulturního domu v Bechyni třeba už v pátek 3. února.