Uvízlé kamiony, problémy se sjízdností. Počasí komplikuje dopravu na Vysočině

Ranní nehoda kamionů u Stonařova. Foto: Policie ČR

KRAJ VYSOČINA – Policisté na Vysočině vyjeli od rána do devíti hodin dopoledne k osmnácti dopravním nehodám. Řidiči hlásí problémy se sjízdností, především silnic nižších tříd. Na Třebíčsku a Žďársku uvízly kamiony.

První dopravní komplikace zaznamenali policisté kolem půl třetí ráno u Polničky na Žďársku. Problémy se sjízdností byly poté hlášeny u obcí Jitkov, Skála a Štoky na Havlíčkobrodsku, u Dlouhé Brtnice a křižovatky Kasárna na Jihlavsku, dále na Pelhřimovsku Humpolec – Rozkoš, kde vznikly velké problémy na nájezdu na dálnici D1, a na Třebíčsku u obce Mohelno. „Silnice v kraji jsou pokryté uježděnou vrstvou sněhu. Komplikace způsobuje vítr a nárazové sněžení. S ohledem na uvedené skutečnosti je potřeba upravit styl a způsob jízdy,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Silnice na Třebíčsku a Žďársku blokují kamiony. „Aktuálně máme hlášené uvízlé kamiony mezi obcemi Slavičky a Třebenice na Třebíčsku, kdy je komunikace průjezdná kyvadlově. Dále je odstavený kamion za obcí Vladislav ve směru na Náměšť nad Oslavou. U obce Chlumek ve směru na Měřín je hlášený kamion, který zablokoval komunikaci, ta je neprůjezdná a vozovka v místě zledovatělá,“ dodala mluvčí.

Kamion uvízl na Žďársku i za obcí Milíkov směrem na Pavlov. Místo je s opatrností průjezdné, ale pouze pro osobní vozidla. Další odstavené kamiony jsou v obcích Černá a Pavlov. Dva havarované kamiony dopoledne zablokovaly také silnici 1/38 u Stonařova na Jihlavsku.