Zástupci města diskutovali o budoucnosti Libína

chata na Libíně (zdroj mapy.cz / foto Bohumír Kapoun)

PRACHATICE – Zástupci vedení města se setkali s projektantem rekonstrukce objektů na vrcholu Libína. Projednávali, jaká bude jejich budoucnost. Město chce Libín zatraktivnit a návštěvníkům nabídnout kvalitní služby.

Za účasti městského architekta a odborníků z oboru zástupci města diskutovali o dalším směřování tohoto záměru. Ten si klade za cíl zásadně zatraktivnit Libín a nabídnout na něm návštěvníkům kvalitní služby.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Shodli jsme se, že ještě prověříme několik aspektů, například varianty zásobování objektů pitnou vodou, a sejdeme se za tři týdny, kdy si definitivně rozplánujeme další postup. Už teď je ale zřejmé, že s ohledem na finanční náročnost bude nutné práce rozdělit do dvou etap, aby objekty mohly veřejnosti začít sloužit co nejdříve, ale zároveň je město zvládlo ufinancovat. Velmi bych si přál, abychom koncem roku 2024 mohli kolaudovat,“ shrnuje průběh schůzky starosta města Jan Bauer.

V rekonstruovaných objektech má fungovat plnohodnotná restaurace s velkou letní terasou, doplněná o možnost ubytování, chybět nebude ani dětské hřiště a upraví se i plocha pro společenské a kulturní akce pod širým nebem.

Náklady na rekonstrukci se po koupi objektů v roce 2019 odhadovaly na 25 milionů korun, nicméně aktuální situace na stavebním trhu je bouřlivá a částku upřesní až prováděcí projektová dokumentace, která by měla vzniknout ve druhé polovině letošního roku.