Bohumín: Startuje registrace do zubní ambulance. Prosím, nespěchejte, zní z nemocnice

Foto: Město Bohumín

BOHUMÍN – Nemocnice spustila dlouho očekávanou registraci do nové zubní ambulance. Lidé se mohou registrovat od pondělí 30. ledna pomocí elektronického formuláře. Zařízení všechny zájemce přesto prosí, aby s registrací nespěchali. Systém by se mohl velmi rychle zahltit a mohly by nastat nepříjemné komplikace pro obě strany. Uzavírka elektronických registrací do nové ordinace je 10. února 2023. Vyplnit lze i tištěný formulář na určených místech do 10. února.

 Péče je zdarma, pacienty si vyberou samotné zubařky

Tři zubařky budou moci do péče přijmout asi tři tisíce nových pacientů. Mají smlouvu s pojišťovnami, zubní péče je tedy zdarma, přesto musí pacienti počítat s tím, že za některé výkony si připlatí.

Po dokončení registrací nemocnice předá formuláře zubařkám, které si zájemce budou zvát na prohlídky. Teprve poté, dojde k registraci. Lidé se budou muset obrnit trpělivostí, proces vstupních prohlídek potrvá několik měsíců. Může chvíli trvat, než se na každého pacienta dostane. „Rozhodnutí o přijetí či nepřijetí pacienta je ze zákona plně v kompetenci stomatoložek, ty budou přihlížet k trvalému pobytu zájemců a absenci zubní lékařské péče,“ sdělila tisková mluvčí města Bohumín Jana Končítková. Dodala, že ordinaci zubařka otevře 1. března 2023 v dočasných prostorách na Čáslavské ulici. Zbylé dvě se k ní připojí po dokončení nové ordinace, která bude sídlit na Nerudově ulici.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pokud nemusíte, nechoďte se hlásit přímo do ordinace zubařek. Vedení nemocnice chce předejít situaci známé z řady českých měst a obcí, kdy bezprostředně po zprovoznění nových zubních ambulancí vznikají několikadenní fronty zájemců. Raději zvolte elektronickou nebo papírovou registraci.

Moje babička a dědeček nemají počítač

Pokud nemáte vy, nebo někdo z vašich blízkých přístup k počítači, nemusíte panikařit. Nemocnice myslela i na lidi, kteří se elektronicky hlásit nemohou. Tištěné formuláře najdou především starší občané v prostorách lékárny polikliniky v Čáslavské ulici a na ambulanci nového ambulantního traktu v areálu nemocnice na Bohumínské. Tištěná registrace probíhá od 6. února do 10. února.

Rodinu přihlašuje jen jeden

Elektronický formulář lidé najdou na stránkách Bohumínské městské nemocnice v rubrice Nepřehlédněte. Děti rodiče nemusí registrovat zvlášť, postačí, když v registračním formuláři vyplníte kolonku počet nezletilých dětí. V případě, že se hlásí celá rodina, údaje vyplní pouze jeden dospělý za celou rodinu.

Pomoc, formulář nejde odeslat

Zkontrolujte, zda jste vyplnili všechna políčka a zadali správný součet čísel pacientů k registraci. Podívejte se, jestli jste nepřehlédli souhlas se zpracováním osobních údajů.

Síť může být v prvních dnech přetížená, je proto třeba zkoušet odeslat data opakovaně. Údaje si před odesláním zkontrolujte, aby odpovídaly pokynům k vyplnění. Pokud budou obsahovat nepřesné či chybějící údaje, záznam bude z databáze smazán. Stejně tak se smažou duplicitní údaje (nemá smysl se přihlašovat vícekrát). Pokud máte jiný specifický dotaz, můžete se obrátit na e-mail zubari@nembo.cz.