Požár Ostrava Martinov: Ve vyhořelém domě našli pozůstatky těla. Patří hledanému Jakubovi?

Jakub Dostalík. Foto: Policie ČR.

OSTRAVA-  Děsivý a smutný příběh vyhořelého rodinného domu v Martinově má své pokračování. Plameny v neděli 15. ledna zachvátily střechu budovy. V době požáru byl uvnitř dvaapadesátiletý muž, devětačtyřicetiletá žena a jejich sedmadvacetiletý syn. Dvojice se z hořícího domu dostala, nicméně jejich syn nikde nebyl. Žena hasičům řekla, že syn by mohl být ještě uvnitř. Matce musel psychologickou pomoc poskytnout psycholog. Hasiči při hašení požáru žádné stopy po těle nenašli, přesto v případu nastal nečekaný zvrat!

Z pohřešovaného podezřelým

Po požáru nebyl Jakub nikde k nalezení, a tak policie začala mladíka, který má psychické problémy hledat. Policie uvedla, že Jakub Dostalík je pohřešovaný od pondělních nočních hodin 16. ledna. Ovšem jen o čtyři dny později, tedy 20. ledna policie přinesla překvapivou informaci.

Při vyšetřování vyšlo najevo, že zmizení Jakuba a požár domu, může mít souvislost. Mluvčí policie Eva Michalíková uvedla, že Jakub již není pohřešovaný, ale stává se podezřelým ze zapálení domu v Martinově. Dodala, že muž by se mohl pohybovat mezi bezdomovci, s tím, že se s mladíkem pro jeho psychické problémy nemá nikdo snažit navázat kontakt. Lidé by měli okamžitě zavolat policii.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Nečekaný zvrat!

Vyšetřování požáru pokračuje a policisté zveřejnili šokující informace. „V rámci prověřování kriminalistických verzí i s ohledem k tomu, že jsme dosud nenalezli hledaného muže, policisté přistoupili k opakovanému a doplňujícímu ohledání požářiště a jeho okolí, kdy se podařily nalézt fragmenty svědčících o pozůstatcích lidského těla,“ informovala mluvčí policie Eva Michalíková. Informaci mluvčí zveřejnila ve čtvrtek 2. února. Doplnila, že nařídili soudní pitvu ostatků a kriminalisté provádí nezbytné kroky k určení totožnosti. Mohlo by jít o tělo hledaného sedmadvacetiletého Jakuba.

Aktuální fotka Jakuba. Foto: Policie ČR

Připomeňte si dramatické chvíle požáru střechy rodinného domu

K požáru střechy rodinného domu v ostravské městské části, krátce před půlnocí vyjeli hasiči ze Zábřehu, Poruby a dobrovolná jednotka z Martinova. Už při příjezdu jasně viděli, že střecha domu je v plamenech, sálaly z ní obrovské „jazyky“. Část střechy byla již dokonce propadlá. Velitel zásahu usoudil, že bude potřebovat další posily s technikou.

Rodiče Jakuba museli ošetřit zdravotníci. „Muž a žena už při našem příjezdu byli venku z domu, neměli žádné viditelné zranění, a tak převoz do nemocnice nebyl nutný,“ sdělil mluvčí záchranky Lukáš Humpl. Škoda se odhaduje na milion korun. Požár poničil dům natolik, že se v něm nedá bydlet.

Foto: Tomáš Lach
Foto: Tomáš Lach
Foto: Tomáš Lach
Foto: Tomáš Lach

Video: HZS MSK