Bytové krize: Byly tu a budou?

Zdroj: CAMP - Centrum architektury a městského plánování

PRAHA – Od počátku industrializace mířilo do Prahy nesmírné množství lidí, kteří v ní hledali práci i nový domov. Jak se vyvíjelo město, aby vyhovělo potřebám nových obyvatel? Informace o stále aktuálním tématu bydlení v metropoli se dozvíte na přednášce historičky architektury Martiny Koukalové.

Přednáška o bytové krizi se koná 7. února od 19 do 21 hodin v CAMPu – Centru architektury a městského plánování a je pro návštěvníky zdarma.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Jak se Praha v minulosti vypořádávala s dosud nebývalým růstem počtu svých obyvatel a tedy i svého území? Kdo a jak ovlivňoval tzv. bytovou otázku mezi dvěma světovými válkami, v socialistickém Československu a v devadesátých letech? A dočkala se vůbec někdy svého vyřešení? Téma, jenž je dnes více než aktuální, má své historické kořeny, které nastíní historička architektury Martina Koukalová.

Svá místa si rezervujte přes GoOut. Sezení není číslované. Pokud divák s platnou vstupenkou neobsadí své místo nejpozději 5 minut před stanoveným začátkem akce, jeho právo na dané místo bude přenecháno návštěvníkům bez rezervace.

Akce je tlumočena do českého znakového jazyka.