Další lidé přišli o velké peníze. Policisté připomínají trik podvodníků

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

STRAKONICE – Na začátku tohoto  týdne strakoničtí policisté přijali další tři oznámení zoufalých lidí, kteří přišli během chvíle o nemalé částky ze svých účtů. Všichni tři si svoji banku vyhledali ve vyhledavači na internetu. A to je velká chyba.

Jak uvedla policejní mluvčí Jaromíra Nováková, pachatelé vytvořili falešné stránky bank, které se vám objeví mezi prvními, když si právě ve vyhledavači zadáte název banky. „Je důležité vstupovat na stránky své banky pouze přes oficiální stránku a mít jí nejlépe uloženou na liště jako záložku,“ upozornila policejní mluvčí. Poškození totiž do vyhledavače zadali název banky a otevřela se jim fiktivní stránka vytvořená podvodníky. Když pak zadali přihlašovací údaje do internetového bankovnictví, tak údaje tímto krokem předali rovnou podvodníkovi. „V jednom případě pachatel z účtu odčerpal částku 59 900 korun, ve druhém přes 130 tisíc korun,“ uvedla Nováková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Ve třetím případě přišla poškozenému z pravé oficiální emailové schránky společnosti banky zpráva vyzývající k aktualizaci údajů v internetovém bankovnictví. „Muž si svoji banku vyhledal ale stejným způsobem, zadal název banky ve vyhledavači na internetu. Vyhledavačem nabízený hned první odkaz otevřel a vyplnil přihlašovací údaje do internetového bankovnictví,“ zkonstatovala policejní mluvčí.

I tento poškozený netušil, že vyhledal a otevřel falešný odkaz. Vyplněním údajů zpřístupnil svůj účet pachateli, který mu odčerpal téměř 60 000 korun.

„Buďte obezřetní, šiřte svým přátelům a známým tyto případy, ať zabráníte dalším podvodům a neštěstí dalších,“ varuje Nováková.