Nehoda v tunelu Lochkov: hasiče blokovaly kamiony!

Hasiči i policie se jen těžko dostávali na místo nehody. / Zdroj: Twitter Hasiči Praha

PRAHA – Vytvořit záchranářskou uličku, kterou můžou projet hasiči nebo ambulance, pro některé řidiče není stále vůbec samozřejmé. Hasiči spěchající k nehodě v tunelu Lochkov tak byli dnes kolem poledne zablokováni kamiony. Někde stály dokonce až tři vedle sebe!

Dodávka a kamion se v tunelu na silnici D0 střetly ve čtvrtek krátce před půl dvanáctou dopoledne. Na místo okamžitě vyrazily dvě jednotky hasičů. K jejich nemilému překvapení ale zjistily, že k nehodě je velmi obtížný průjezd. „Projet se na některých místech nedalo ani osobním autem, protože kamiony stály vedle sebe i po třech na dvouproudé silnici,“ stěžuje si mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Bylo přitom už zřejmé, že z dodávky bude potřeba vyprostit řidiče pomocí hydraulického zařízení a rychle ho předat do péče přivolaným zdravotníkům. Situace tedy byla velmi urgentní a zpoždění způsobené neukázněnými řidiči rozhodně nebylo žádoucí.

Hasiči se nakonec k místu dostali a zraněného pasažéra vyprostili. Policie celou oblast nehody uzavřela, takže další auta a kamiony musely stát v kolonách. Hasiči také provedli protipožární opatření a pustili se do odstraňování následků nehody aby mohl být zprovozněn jeden jízdní pruh ve směru na D1.

V tunelu se srazil kamion s dodávkou. / Zdroj: Twitter Hasiči Praha
K nehodě se hasiči potřebovali dostat co nejrychleji, což kvůli kamionům nešlo. / Zdroj: Twitter Hasiči Praha
Policie musela Lochkovský tunel kvli nehodě uzavřít. / Zdroj: Twitter Policie ČR
Hasičům se nakonec podařilo dostat na místo. / Zdroj: Twitter Hasiči Praha