Nepravda se šířila po sociálních sítích. Žádný neznámý muž děti do auta nelákal

ilustrační foto

NÁCHODSKO – Policisté se v posledních dnech intenzivně zabývali několika nahlášenými případy lákání dětí neznámým mužem do červeného osobního auta, které se mělo objevit v jejich místě. Případy se začaly šířit i prostřednictvím sociálních sítí, a to vzbuzovalo u veřejnosti velkou obavu.

„Policisté žádné z oznámení nepodcenili a usilovně na nich pracovali. V podobných případech pracujeme s mnoha informacemi od veřejnosti. S maximální důsledností a pečlivostí prověřujeme všechny získané informace a poznatky, stejně tak i kamerové záznamy z míst, kde k událostem mělo dojít. Posílili jsme také výkon služby v uvedených lokalitách. Na objasnění oznámení jsme úzce spolupracovali také s ostatními útvary“ doplnil vedoucí obvodního oddělení Náchod, Martin Kříž.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Důslednou a usilovnou prací policistů se nakonec podařilo zjistit, že žádné z oznámení se nezakládalo na pravdě. Děti, jak samy uvedly, reagovaly na informace, které zaslechly prostřednictvím medií a na sociálních sítích. Proto již není na místě, aby veřejnost měla nadále obavy. Tato oznámení nebyla pravdivá.