Srdcař pokračuje! Tomáš Martinec podepsal novou smlouvu

foto: Stanislav Souček / Mountfield HK.

HRADEC KRÁLOVÉ – Dva dorostenecké tituly, finále Ligy mistrů, zisk Prezidentského poháru, aktuální čtvrtá příčka v Tipsport extralize. Pod těmito úspěchy je podepsán jako hlavní trenér Tomáš Martinec. Hradecký rodák působí u A-týmu Mountfieldu prakticky od jeho vzniku, v letošním ročníku s ním dokázal i přes značnou marodku vystoupat z nižších pater tabulky až na pozici, která aktuálně zajišťuje přímou účast ve čtvrtfinále. A skvělou zprávou je, že devětačtyřicetiletý kouč bude na lavičce A-mužstva pokračovat i nadále!

Hradec Králové a Tomáš Martinec k sobě neodmyslitelně patří. I když se mladší bratr Patrika narodil v Jilemnici, prakticky celý život je spojen s hokejem pod Bílou věží. Strávil zde mládežnické i seniorské roky, vybojoval a zahrál si extraligu i 1. ligu. Po ukončení hráčské kariéry se vrhl na výchovu talentů, postupně se vypracoval až k hlavnímu mužstvu. S ním má aktuálně na kontě sedm výher v řadě a strmý posun tabulkou vzhůru.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Vedení klubu se s ním proto domluvilo na prodloužení spolupráce, a to na nadcházející dvě sezony! O pocitech i průběhu jednání hovoří generální manažer Aleš Kmoníček. „Jsem rád, že můžeme fanouškům sdělit tuto pozitivní a důležitou zprávu pro náš klub. Obě strany měly velký zájem na pokračování spolupráce, takže naše jednání o smlouvě trvalo asi 10 minut. Pro mě je Tomáš symbol patriotismu, pracovitosti a skromnosti. Samozřejmě bude i nadále vykonávat funkci šéftrenéra naší mládeže,“ přibližuje Aleš Kmoníček.

S uzavřením nového kontraktu je spokojen také Tomáš Martinec. „Zájmu vedení o mé služby si velice vážím. Jsem rád, že můžu i nadále pokračovat v započaté práci a vést hlavní mužstvo, zároveň být šéftrenérem naší mládeže. Věřím, že hradecký hokej v nadcházejících letech posuneme opět dopředu a naše spolupráce bude i nadále plodná. Nyní už se ale všichni plně soustředíme na závěr základní části a vrchol sezony v podobě blížícího se play-off,“ uzavírá kouč Mountfieldu HK.

foto: Stanislav Souček / Mountfield HK

Profil Tomáš Martince: 

Tomáš Martinec je rodákem z Jilemnice ze 4. září 1973. Od mala ale bydlel v Hradci Králové, kde hokejově vyrostl a prokousal se až do A-týmu. V sezoně 1992/93 pomohl k historickému postupu mezi elitu, o rok později odehrál za Stadion první extraligový ročník pod Bílou věží. V nejvyšší soutěži působil v různých klubech dalších dvanáct let, mezi nimiž se ještě jednou vrátil do svého klubu, a to v ročníku 2004/05. Poté co zanechal aktivní kariéry, vrhl se na soutoku Labe s Orlicí na trenérskou dráhu.

Nejprve vedl nejmenší naděje z 1. a 2. třídy, postupně si prošel prakticky všemi mládežnickými kategoriemi. Jen co se ujal mladšího dorostu jako hlavní kouč, slavil nečekaný úspěch – své svěřence dovedl v sezoně 2013/14 až na mistrovství republiky, kde Královští lvi získali republikový titul. Stejný kousek se mu povedl i v ročníku následujícím, Hradec slavil obhajobu a tím pádem zlatý double.

Už během těchto dvou sezon byl při ruce Peteru Draisaitlovi, následně asistoval Vladimíru Kýhosovi, od sezony 2016/17 stál na střídačce spolu s Václavem Sýkorou a Pavlem Hynkem. Před ročníkem 2018/19 se stal hlavním trenérem A-týmu a zažil s ním do té doby bodově druhou nejlepší hradeckou extraligovou sezonu, ve čtvrtfinále však cesta týmu skončila nejrychlejším možným způsobem – Kometa zvítězila 4:0 na zápasy.

Následující rok ho na střídačce doplnil Vladimír Růžička, spolu dovedli tým do finále Champions Hockey League a získali pro klub cenné stříbro! V extraligovém předkole play-off ale stihli Lvi proti Karlovým Varům pouhé dva zápasy, následně byl ročník kvůli pandemii ukončen. V sezoně 2020/21 se opět naplno věnoval královéhradecké mládeži, zejména akademickým celkům.

Po roční pauze se vrátil na pozici hlavního kouče A-týmu s velkou chutí a byla z toho spanilá jízda za prvním místem po základní části a historický zisk Prezidentského poháru. A to trpčí bylo čtvrtfinálové vyřazení od Mladé Boleslavi. V aktuálním ročníku spolupracuje s Petrem Svobodou a Tomášem Hamarou, společně dotáhli tým na průběžnou čtvrtou příčku.

Kromě toho všeho působí od roku 2015 jako šéftrenér sportovního centra mládeže klubu, zároveň nabíral zkušenosti jako asistent u mládežnických reprezentací – s kategorií U19 se zúčastnil prestižní akce World Junior A Challenge, s o rok mladšími hráči dvou mistrovství světa do 18 let.

foto: Stanislav Souček / Mountfield HK