Připravené opravy na středočeských silnicích a dálnicích pro letošní sezónu!

V průběhu jara bude zahájena oprava průtahu Kolínem. Foto: ŘSD

STŘEDOČESKÝ KRAJ – V letošní stavební sezóně je v plánu předně dokončit 5 oprav zahájených v roce 2022. Na dálnicích jde o most na D4 u Staré Huti. Na D10 zbývá dokončit opravu PHS a estakády u Kbel.

Dokončení oprav

Po ukončení zimní údržby ve 2. čtvrtletí se bude pokračovat v opravách započatých v loňském roce. Ještě v březnu se začne pracovat na kompletní opravě mostu přes železnici na silnici I/32 nedaleko Libice nad Cidlinou.

D4, D5 a D7

V závěru března má začít úprava MÚK Kněževes na dálnici D7. V průběhu jara se podle ŘSD zahájí oprava PHS u Bavoryně na dálnici D5, oprava průtahu Kolínem na silnici I/38H a oprava silnice I/2 Mukařov-Kozojedy. Na dálnici D4 se pak zahájí oprava povrchového odvodnění. Všechny uvedené stavby mají už svého zhotovitele.

ŘSD předpokládá rovněž zahájení demolice a výstavby nového mostu v Doubravčanech na silnici I/2.

Výběrové řízení

Na opravu dálnice D5 v km 5,490 – 9,077 ve směru na Plzeň a 8,942 – 3,880 ve směru na Prahu právě probíhá výběrové řízení. Počítá se rovněž se sanací skalního zářezu u Stránova na silnici I/16. Veřejné výběrové řízení běží také na přestavbu mostu 38-048 na silnici I/38 v Církvici, na opravu průtahu Miličínem na silnici I/3 a na opravu dálnice D11 zhruba mezi MÚK Sadská a Vrbová Lhota.

Na dálnici D1

Ředitelství silnic a dálnic České republiky zmínilo i opravu obou jízdních pásů dálnice D1 v km 16-20,845. V 5 kilometrů dlouhém úseku se už zahájily přípravné práce na mostě. Práce v levém jízdním pásu (ve směru na Prahu) se obnoví už v pondělí 6. 3. 2023.

Na silnicích I. tříd zbývá dokončit opravu povrhu a mostu v úseku Malín – Nové Dvory na silnici I/2 a most u Ješína na silnici I/16J.

Dalších 25 oprav

V přípravě je dalších zhruba 25 oprav. V ideálním případě to bude znamenat cca 60 kilometrů nových vozovek nebo 7 opravených mostů. Pracovat se bude rovněž na odvodnění komunikací, opravách protihlukových stěn nebo zajištění skalního masivu.

Mapa ke stažení je ZDE.

Mapa: ŘSD