Na nový pavilon školy v Žebětíně a zeleň v Kohoutovicích míří dotace

Zdroj: kohoutovice.brno.cz

BRNO – Dotace z evropských fondů pomůže financovat plánovanou výstavbu pavilonu Základní školy Otevřená i výsadbu zeleně v Kohoutovicích. Zatímco dřeviny jsou již zasazeny, přístavba se plánuje v letech 2024-2025.

Základní škola Otevřená bude rozšířena o výukový pavilon s dvěma podlažími, ve kterém bude sedm tříd, šatny, sociální zázemí a kabinety pro učitele. Díky tomu se rozšíří kapacita školy, jelikož v posledních letech v Žebětíně přibylo obyvatelstvo. „Postavený bude z modulárního systému ocelových kontejnerů s tepelnou izolací. Se stávající budovou základní školy bude propojen chodbou,“ řekla primátorka Markéta Vaňková. Díky projektu získá škola kapacitu 27 kmenových tříd. Celkové náklady se vyšplhají na 80 milionů korun, z toho 56 milionů pokryje dotace. S výstavbou se počítá v letech 2024-2025.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V Kohoutovicích na ulici Libušina třída, Pavlovská a u zastávky Jírovcova je již dokončený projekt výsadby zeleně. Sázelo se zde v letech 2017-2018, dotace ale ještě nebyla udělena. Stále ještě dobíhají administrativní úkony, radní schválili změny v poskytnutí dotace. Celková částka na projekt byla 1,4 milionu korun, počítá se s dotací z evropských fondů ve výši 900 tisíc korun.