Z Olomouce do Šternberka čekejte příští týden výluku. Zrychlené náhradní autobusy nebudou po cestě zastavovat

Vlak RegioPanter
Ilustrační foto Regionální vydavatelství

OLOMOUCKO – Denní výluka vlaků mezi Olomoucí a Šternberkem zkomplikuje příští týden na čtyři dny cestování. V době výluky budou všechny vlaky nahrazeny náhradními autobusy, kdy budou zavedeny dvě linky. Autobusy zrychlené linky nebudou po cestě mezi oběma městy zastavovat.

Od pondělí 6. března do čtvrtku 9. března je plánovaná denní výluka na trati mezi Olomoucí a Šternberkem. Vždy od 7:30 do 17:30 hodin budou všechny vlaky obousměrně nahrazeny autobusy. Kvůli delší jízdní době po silnici pojedou autobusy podle výlukového jízdního řádu. Spoje náhradní autobusové dopravy pojedou po dvou linkách,” informoval mluvčí Českých drah Petr Pošta. První linka bude zastávková a bude zastavovat na všech zastávkách po trati. Několik spojů ze Šternberka do Olomouce nebude zastavovat vHlušovicích a v opačném směru nebude několik spojů zastavovat ve Štarnově. Zkontrolujte si ve výlukovém řádu, jestli zrovna váš spoj zastavuje. Druhá linka bude zrychlená a na trase mezi Olomoucí a Šternberkem nebude nikde zastavovat.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

České drahy upozorňují na to, že náhradní autobusy budou odjíždět od olomouckého hlavního nádraží o 15 – 30 minut dříve, než jsou pravidelné odjezdy vlaků. V opačném směru budou náhradní autobusy přijíždět na olomoucké hlavní nádraží naopak o 10 – 25 minut později. Pozor také na to, že v Hlušovicích a Štarnově zastávky náhradních autobusů nejsou přímo u vlakových zastávek, ale na hlavních silnicích v obci. V ostatních případech budou autobusy zastavovat před staničními budovami. Umístění zastávek náhradních autobusů najdete také dole pod výlukovým jízdním řádem.