Žena v Jihlavě čelila hrubému sexuálnímu napadení. Násilníka zadržela policie

Ilustrační foto

JIHLAVA – Sexuálnímu násilí byla o minulém víkendu vystavena mladá žena na Jihlavsku. Stalo se tak krátce poté, co se seznámila s šestadvacetiletým mužem. Policie mladíka obvinila z trestného činu.

K napadení došlo v neděli 26. února před jedenáctou hodinou večer v lokalitě u Červeného Kříže, kam muž se ženou přijeli autem z Jihlavy. „Muž ženu odvlekl na opuštěné místo a začal ji přes její odpor nutit k sexuální aktivitě. Když odmítala uposlechnout, začal jí vyhrožovat a prosazovat si svoji vůli za použití násilí a fyzické převahy, čemuž se žena bránila,“ uvedla mluvčí policie Jana Kroutilová. Žena se nakonec násilníkovi vytrhla a dala se na útěk.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Měla štěstí, že v té době u nedaleké křižovatky hlídkovali policisté. „Přiběhl k nim muž, který zaslechl ve venkovních prostorách u areálu firem a skladů ženský křik,“ doplnila mluvčí. Policisté se ihned vydali na místo a přitom narazili na prchající ženu. Měla drobná poranění. Dále si všimli opodál stojícího mladého muže, kterého zadrželi. Při dechové zkoušce policistům nadýchal kolem půl promile alkoholu.

Zadrženého mladíka, který se k provinění doznal, obvinili policisté ze závažného mravnostního trestného činu. „Za tento trestný čin lze uložit trest odnětí svobody až na deset let,“ dodal vedoucí oddělení obecné kriminality Jakub Pivoňka. Případ kriminalisté dále vyšetřují.