Při požáru ve sklepě bytového domu v Hodoníně se několik osob nadýchalo kouře

Foto: HZS JMK

HODONÍN – V pondělí ráno zasahovaly jednotky hasičů v Hodoníně u požáru v bytovém domě. Několik lidí se nadýchalo kouře a skončilo v péči záchranné služby.

Operační středisko hasičů přijalo v pondělí v 8.11 hodin informaci o zakouřeném bytovém domě na ulici Pravoslava Veselého v Hodoníně. O pět minut později již na místě zasahovala první jednotka. K požáru byly povolány celkem tři hasičské jednotky. Ze zakouřeného domu bylo nutné vyvést v dýchacích maskách 16 lidí, z toho 8 jich bylo po ošetření záchrannou službou odvezeno do nemocnice. Požár odpadu menšího rozsahu se nacházel ve sklepě a pomocí jednoho vodního proudu se jej podařilo dostat rychle pod kontrolu a následně dohasit. „Zásah jsme na místě ukončili krátce po 9. hodině. Podle předběžného odhadu našeho vyšetřovatele by škoda neměla přesáhnout 100 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru se dále zabývá,“ sdělil mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.