Výstavba nového skateparku v Písku se posouvá. Víme proč!

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

PÍSEK – Výstavba nového skateparku v Písku se posouvá. Do vyhlášeného výběrového řízení se totiž nepřihlásil žádný zájemce. Žádná z firem, které se výstavbou skateparků zabývají, nemá volnou kapacitu. Město tedy musí vypsat výběrové řízení nové, a to je naplánováno na podzim. Příznivci této aktivity si tak budou muset počkat.

Skatepark bude stát na sídlišti Portyč v Písku. Město však muselo zrušit výběrové řízení na zhotovitele skateparku, protože se do něj nepřihlásil žádný zájemce. „Máme informace o tom, že kapacity firem, které se stavbami tohoto typu zabývají, jsou v tuto chvíli naplněny. V druhé polovině roku by situace měla být lepší, počítáme tedy s tím, že výběrové řízení vyhlásíme znovu, zřejmě na podzim,“ řekl místostarosta Josef Soumar.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Náklady na stavbu betonového skateparku s překážkami pro jezdce na skateboardech, kolech a koloběžkách by se měly pohybovat kolem devíti milionů korun. „Město bude usilovat o získání dotace, která by mohla dosáhnout až padesáti procent uznatelných nákladů,“ dodala mluvčí písecké radnice Petra Měšťanová.

vizualizace skateparku v Písku (zdroj mesto-pisek.cz)