Bohatý program v Zoo Praha: Bude křest luskouní samičky a prozradí i její jméno!

PRAHA – V sobotu 25. března Zoo Praha otevírá své brány pro veřejnost a zahájí 92. hlavní sezónu. Slavnostní program začne v 11 hodin na terase Vzdělávacího centra, kde se sejdou milovníci zvířat a přírody. Pražská zoo představí vybrané zvířecí osobnostii a zahájí tak novou kampaň Seznamte se! Písničkář Pokáč následně zahraje v živé premiéře svůj nový „zoosong“. Vrcholem dopoledne budou křtiny mláděte luskouna.

Slavnostní křest prvního luskouního mláděte v Evropě se bude konat přímo u výběhu luskounů a může se ho zúčastnit každý návštěvník. Ti se dozví jako první, jaké jméno sedmitýdenní samička luskouna dostane. Program bude pokračovat i odpoledne. Ve 13.30 proběhne v galerii Gočárovy domy vernisáž výstavy 60 let chovu goril. Zahájení se ujme její patronka, herečka a zpěvačka Petra Černocká. Návštěvníci se seznámí i s historií chovu goril v Zoo Praha a dozvědí se o jejich zajímavých zvyklostech.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Mimo to budou po celý den probíhat mimořádná komentovaná setkání a krmení zvířat, jako jsou sloni, lvi nebo opice. Návštěvníci se mohou těšit na setkání s chovateli zvířat, kteří přiblíží jejich práci a odpoví na dotazy. Zoo Praha bude otevřena denně od 9 do 18 hodin. Podrobný program a další informace jsou k dispozici na oficiálních stránkách Zoo Praha.