Pomlázky, kraslice, koncerty. Zažijte Velikonoce v Olomouci

Olomoucká radnice, Velikonoce
Foto: Daniel Schulz

OLOMOUC –V době od pátku 31. března do Velikonočního pondělí 10. dubna se mohou návštěvníci Olomouce těšit na hudební program, regionální prodejce, farmářské výrobky a oblíbený olomoucký gril. Na Horním náměstí se koná Velikonoční jarmark, kde najdete řemeslné stánky s ručně malovanými kraslicemi, keramikou, proutěným či dřevěným zbožím.

K Velikonocům patří i tradiční česká výzdoba. „Horní náměstí tak bude velikonočně nastrojené, centrální plocha mezi stánky bude mít velikonoční výzdobu v podobě pomlázek a velikonočního věnce, okolo pódia budou zase moderní provedení malovaných nadrozměrných kraslic,“ popisuje Monika Řehulková, mluvčí pořadatele, kterým je Kulturní Olomouc. Součástí Velikonočního jarmarku, který se rozprostře do celkem jedenácti dní, bude i zajímavý hudební program. „Chceme podpořit kulturní dění ve městě, a to nejen v době volných velikonočních dní. Program na Horním náměstí proto začne už o prvním dubnovém víkendu, kdy proběhnou dva živé koncerty. Věřím, že jsme spolu s pořadatelem, osvědčeným už z předcházejících let, připravili nabídku, která lidem příjemně zpestří oslavy příchodu jara,“ řekl náměstek olomouckého primátora Viktor Tichák.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

„Na Velký pátek vystoupí od 17. hodiny skupina Fleret, což je asi největší tahák letošního programu. Ale ani ostatní vystoupení nelze opomenout. Návštěvníci se můžou těšit na olomouckou skupinu Tak co? či divadelní vystoupení chůdařů eMillion,“ doplňuje Monika Řehulková. Pro děti pořadatel připravil ve spolupráci s neziskovou organizací YMCA dětské dílničky, které budou na objednání fungovat dopoledne pro školy a odpoledne si v dílničkách budou moci děti vyrobit jarní brože, uplést pomlázku nebo namalovat vlastní kraslici. Velikonoční jarmark se koná od 31. března do Velikonočního pondělí 10. dubna na prostranství Horního náměstí před vchodem do budovy radnice. Stánky budou otevřeny minimálně od 10 do 19 hodin, ne však déle než do 22 hodin.

Kulturní program

1.4. 17:00 Tak co? – koncert

2.4. od 13:00 Cimbálová muzika z Valašska

7.4. Velký pátek 17:00 FLERET – koncert

8.4. Bílá sobota od 13:00 Cimbálová muzika Cyril

9.4. Velikonoční neděle
14:00 Strýček Líček – hudební vystoupení pro děti
16:00 eMillion – divadelní vystoupení na chůdách