Během tří dnů skoro 300 řidičů překročilo nejvyšší povolenou rychlost

Ilustrační foto

KRÁLOVÉHRADECKO – Dopravní policisté se v rámci celorepublikové dopravně bezpečnostní akce zaměřili zejména na kontrolu dodržování nejvyšší dovolené rychlosti v obci, ale i mimo ní a nestačili se divit.

Zkontrolováno bylo celkem 750 vozidel, u nich policisté odhalili téměř 400 dopravních přestupků. „Skoro 300 řidičů překročilo nejvyšší dovolenou rychlost a policisté jim uložili v příkazním řízení pokuty v celkové výši dosahující téměř 200 tisíc korun,“ říká policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Rekordmany se stali dva řidiči, kteří na konci dálnice D11 v Hořenicích na „osmdesátce“ jeli 154km/h a 158km/h. Tyto řidiče „dálničáři“ z Jaroměře oznámili do správního řízení, kde jim za uvedené jednání hrozí pokuta až 10 000,- Kč a až jeden rok zákaz řízení motorových vozidel.

Mezi dalšími zjištěnými přestupky byla jízda pod vlivem alkoholu a drog, jízda s mobilem v ruce, nepoužívání bezpečnostních pásů, nevyhovující technický stav vozidla, ale i jízda bez dálniční známky.