Lidé ke svým domům nezajedou. Regenerace sídliště Svornosti v Prostějově pokračuje

Dopravní značka zákaz vjezdu
Ilustrační foto

PROSTĚJOV – Regenerace sídliště Svornosti v Prostějově pokračuje a nyní přijde na řadu pokládka nového asfaltu na silnicích. Z tohoto důvodu budou od 11. do 21. dubna uzavřeny silnice na Tovární ulici a ve vnitrobloku sídliště Svornosti.

“Oznamujeme, že 11. 04. – 21. 04. 2023 budou uzavřeny pozemní komunikace v rámci akce: „Regenerace sídliště Svornosti – 1. etapa“, informuje město Prostějov na svém webu. Pro obyvatele to znamená, že nedojedou ke svým domům v této lokalitě, neprojedou ani auta zásobování a zaměstnanci firem na Tovární ulici. Silnice se budou frézovat, upraví se jejich podloží a nakonec bude položen nový asfaltový povrch. Město zároveň žádá občany, aby si přeparkovali svá auta z parkovacích stání v lokalitě, která nebudou přístupná.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

„V první etapě regenerace, konkrétně v souboru „Regenerace sídliště Svornosti“, jsou v plánu úpravy komunikací, parkovacích míst, chodníků, kójí tříděného a komunálního odpadu, oplocení, mobiliáře, řešit se bude také hospodaření se srážkovými vodami. Čekají nás mimo jiné i přeložky sítí, obnova veřejného osvětlení a sadové úpravy,” vysvětlil primátor města František Jura. Regenerace sídliště Svornosti byla zahájena v listopadu loňského roku a hotovo by mělo být letos v létě.

mapka sídliště Svornosti v Prostějově