FRÝDEK – MÍSTEK: Ozbrojenou loupež v trafice mají na svědomí náctiletí

Foto ilustrační: Pixabay

FRÝDEK – MÍSTEK – Pachatelé, kteří mají na svědomí ozbrojené vloupání v místní trafice, jsou již pod zámkem. Nebohé prodavačce, dokonce mladíci ve věku 16 a 17 let vyhrožovali zbraní. Policisté odvedli skvělou práci. Díky kamerovým záznamům a znalosti místa, se jim podařilo mladé muže dopadnout jen hodinu a půl po vloupání. Navíc zjistili, že jsou to pořádní lumpové, kteří toho mají na svědomí daleko více! Při posledním vloupání do jedné z prodejen si měli odnést cigarety za téměř 28 tisíc korun.

Mířil na ní zbraní

Mladíci měli v odpoledních hodinách vstoupit do jedné z trafik. Starší z nich pak z kapsy vytáhnul a na obsluhu namířil zbraň. Měl po ženě požadovat vydání peněz. Prodavačka si nejprve myslela, že jde o vtip, když však na ní mladík opětovně namířil zbraň, snažila se jim věc ještě rozmluvit.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Posléze po ní měl mladík požadovat cigarety. Hodila po něm krabičku doutníků, kterou chytil, a společně s druhým mladistvým se dali na útěk. Při následném zadržení u nich policisté zajistili i krátkou airsoftovou zbraň, kterou na prodavačku mířil. „S kriminalisty spolupracovali a u výslechu se ke skutku doznali,“ sdělila mluvčí policie Kateřina Kubzová.

Jsou známá firma

Díky skvělému šetření a osobní znalosti, kriminalisté zjistili, že se dopustili také dalších skutků majetkového charakteru. „Starší z nich se měl na konci února neúspěšně pokusit vniknout do prodejny trafiky a v březnu se pak měl dopustit krádeže na osobě,“ popsala Kubzová. Mimo to se měli oba společně v průběhu března vloupat do chatky, a také se pokusit vniknout do prodejního automatu či pekařství.

Oba výtečníky policisté obvinili mimo loupeže také z krádeže, poškození cizí věci, porušování domovní svobody a staršího z nich také z provinění neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. „V případě odsouzení jim vzhledem k jejich věku hrozí poloviční trest, tedy až pět let let ve vězení,“ doplnila Kubzová.