Valašskomeziříčský zámek Lešná otevírá své brány, láká na velikonoční dekorace i květinovou výzdobu

Foto: Muzeum regionu Valašsko

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Od 1. dubna startuje návštěvnická sezona na zámku Lešná ve Valašském Meziříčí. Hned 2. dubna láká na první velkou akci, tradiční Velikonoce a vítání jara.

Zámek vstupuje do nové sezony s velkými lákadly. Pro návštěvníky je připraven okruh historickými interiéry, které budou krášlit velikonoční a květinové aranžmá od budoucích zahradníků ze střední školy pro hluchoněmé. Hlavní výstavou jsou Karpatské roubenky, které přibližují, jak se bydlelo na Valašsku v minulých stoletích. Do 25. dubna bude k vidění výstava kraslic zdobených tradičními technikami. Projít se můžete zámeckým parkem, který začíná pomalu rozkvétat.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

První velká akce proběhne v neděli, kdy bude připraven bohatý program tvořený folklorním pásmem v režii souboru Beskyd, malováním velikonočních kraslic, výrobou březových metel a pomlázky či předením na kolovratu. Kreativní dílny připravily pískohraní a tvoření z vlny, chybět nebudou ukázky ručního stříhání ovcí a výstavku zpracování vlny Od ovečky po svetr. Celý den bude k dispozici výborné občerstvení.