Výbuch na Zlínsku odhalil nelegální sklad zbraní a černou pálenici

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – Až 5 let za mřížemi hrozí dvaašedesátiletému muži ze Zlínska, který čelí obvinění z nedovoleného ozbrojování. Bez povolení a bez zbrojního průkazu si totiž opatřil větší množství výbušnin, střeliva a upravil si dříve znehodnocenou zbraň.

Na celý případ upozornil květnový výbuch v přístavku rodinného domu, který iniciovaly výpary z nedovolené pálenice. Při výbuchu se nikomu nic nestalo, muži se podařilo z domu dostat včas.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Při ohledání místa činu našli policisté kromě mnoha kanystrů alkoholu také velké množství zbraní, střeliva a výbušnin, zejména dlouhé palné zbraně, munici a další pyrotechnické prostředky. Muže, který v přístavku rodinného domu bydlel, zadrželi a převezli do policejní cely. Zbraně a výbušniny, které na místě objevili, umístili do skladu zbraní a střeliva. Více než 500 litrů alkoholu a příslušenství k jeho výrobě si převzali pracovníci celní správy,“ popsala nález policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

V případu bylo nutné zhotovit několik odborných vyjádření, které by vyjasnily původ zbraní a munice, jejich množství a nebezpečnost. „Na základě odborných vyjádření z kriminalistického ústavu, pyrotechnické služby a Českého úřadu pro zkoušení zbraní a střeliva, kriminalisté zjistili skutečnosti, na základě kterých muže obvinili z výše uvedeného trestného činu,“ uzavřela Kozumplíková.