Dálnice jako vrakoviště. Škoda na havarovaných autech se vyšplhala na milion

Hromadná nehoda na dálnici D 46
Hromadná nehoda pěti aut, fotky Policie ČR

PROSTĚJOV – Včera krátce po poledni to na dálnici D46 u Prostějova vypadalo jako na vrakovišti. Nejprve blízko sjezdu Prostějov – jih havaroval 62letý řidič pod vlivem a krátce poté se stala hromadná nehoda na druhé straně města u sjezdu Prostějov – sever, kde do sebe narazilo pět aut.

Včera o půl jedné odpoledne vyjížděli dálniční policisté k nehodě osobního auta u sjezdu Prostějov – jih na dálnici D46 ve směru od Vyškova na Prostějov. Dvaašedesátiletý řidič Volkswagenu jel v levém pruhu moc rychle, na mokré silnici dostal smyk a narazil do svodidel. Dechovou zkoušku přitom měl pozitivní. “Řidič při ní nadýchal přes dvě promile alkoholu,” uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. Muž na místě přišel o řidičák i techničák, auto mělo navíc rok propadlou technickou. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, policisté odhadli škodu na 400 tisíc korun. Řidiči hrozí za řízení pod vlivem až jeden rok za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz řízení.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém krajia žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na opačné straně města se srazilo pět aut

O půl hodiny později přejela policejní hlídka jen o pár kilometrů dál, kde na opačné straně města u sjezdu Prostějov – sever došlo k hromadné nehodě pěti aut. Tady se nehoda stala v opačném směru, z Olomouce na Prostějov. Čtyřiadvacetiletý řidič dodávky Volkswagen v místě, kde se vytvořila kolona před zúžením do jednoho pruhu, narazil do pomalu jedoucího náklaďáku Opel, které narazilo do před ním stojícího Fordu a přitom došlo k nehodě dalších dvou aut značky Škoda. Nehoda se taky obešla bez zranění a škoda se při ní vyšplhala na 600 tisíc korun.

Hromadná nehoda na dálnici D 46
Hromadná nehoda pěti aut
Nehoda na dálnici D 46
Nehoda řidiče pod vlivem