Nemocnice, biocentrum i povedená rekonstrukce. Kraj vyhlásil výsledky soutěže Stavba roku

Biocentrum
Biocentrum Veklice

OLOMOUCKÝ KRAJ – Soutěž Stavba roku oceňuje stavby nebo rekonstrukce, které se loni v Olomouckém kraji obzvláště vyvedly. Tentokrát poprvé mohli do hlasování zasáhnout i lidé, kteří v anketě rozhodli o udělení Ceny veřejnosti. Získala ji rekonstrukce tvrze Kobylků v Podolí, dnes části Mohelnice.

„Blahopřeji všem, kteří se do letošních cen probojovali a usilovali o titul. Mám velkou radost z různorodosti a pestrosti představených staveb. Dokládají, že v našem regionu žijí a pracují šikovní architekti i stavitelé, kteří do díla dávají nejen svůj um, ale často i kus svého srdce,“ uvedl během udílení cen Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje. Projekty letos soutěžily v pěti kategoriích, titul Stavba roku Olomouckého kraje letos získal moderní interní pavilon ve šternberské nemocnici, dále nové středisko opravy a údržby dálnic v Přerově a také konverze domu nábytku na budovu Českého rozhlasu v Olomouci. Biocentrum Veklice v Senici na Hané uspělo hned dvakrát – v kategorii Vodohospodářské stavby, a navíc obdrželo i cenu hejtmana.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Kromě titulů Stavba roku Olomouckého kraje předala porota i několik čestných ocenění. Velký zájem vzbudila soutěž u veřejnosti – do hlasování na webu se zapojily téměř tři tisíce lidí. „Děkuji všem, kteří se hlasování zúčastnili. Jsem moc rád, že veřejnosti záleží na tom, jak náš region vypadá. A těším se, že v dalším ročníku soutěže přibydou další stavby, které Olomoucký kraj udělají ještě hezčím,“ dodal hejtman Suchánek.

Stavba roku 2022 Olomouckého kraje:

Kategorie 1. Stavby určené k bydlení a rekreaci
Čestné uznání: VILA PARK Olomouc, etapa C

Kategorie 2. Stavby občanské vybavenosti a úpravy veřejných prostor
Titul: Nemocnice Šternberk – Interní pavilon
Čestné uznání: Envelopa Office Center; Nadhledna Háječek

Kategorie 3. Stavby dopravní, inženýrské a vodohospodářské
Titul: Biocentrum Veklice
Čestné uznání: Bečva, revitalizace toku Černotín a Bečva, revitalizace toku Skalička; Morava, Olomouc – zvýšení kapacity koryta, etapa II.B

Kategorie 4. Stavby technologické a pro průmysl a zemědělství
Titul: D1 Středisko správy a údržby dálnic Přerov
Čestné uznání: Průmyslový park Kojetín

Kategorie 5. Rekonstrukce a obnova
Titul: Konverze domu nábytku na budovu Českého rozhlasu Olomouc
Čestné uznání: Revitalizace kostela sv. Mořice v Olomouci; Oprava tvrze Kobylků v Podolí

Cena hejtmanaOlomouckého kraje
Biocentrum Veklice

Interní pavilon nemocnice Šternberk
Interní pavilon Nemocnice AGEL Šternberk