Rekonstrukce mostu na D11 v Horních Počernicích po zimě pokračuje. Kdy bude hotovo?

Stavební dělníci se vrátili na most v Božanovské ulici v Horních Počernicích. / Zdroj: MČ Praha 20

PRAHA – Mnozí řidiči, kteří projížděli Božanovskou ulicí v oblasti Horních Počernic, si ještě pamatují na kusy betonu odpadávající na auta ze starého mostu, kterým dálnice D11 tuto ulici překlenuje. Dělníci Technické správy komunikací se nyní po zimní pauze na místo vracejí, aby pokračovali v budování mostu nového.

Zprovoznění nově postaveného mostu se předpokládá v polovině ledna 2024, při dobrých klimatických podmínkách o měsíc dříve. Starý most, který ohrožoval projíždějící auta, byl zdemolován v roce 2021. Masivní součásti jeho zbývajících opěr budou ale použity při výstavbě opěr nových. Přípravné práce pro osazení nosné konstrukce budou probíhat za omezení provozu na dálnici D11. Samotné osazení nosníků se uskuteční během krátkodobých úplných uzavírek provozu, a to maximálně na 30 minut během jedné noci. V současné době zhotovitel stavby projednává přesné termíny těchto omezení. Dočtete se o nich na webových stránkách Technické správy komunikací Opravujeme.to.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Předpokládaný harmonogram prací počítá s tím, že demolice spodní stavby skončí do 20. dubna. Následovat bude montáž podpůrných konstrukcí a osazení nosné konstrukce, která potrvá do konce letošního srpna. Betonovat se nosná konstrukce bude do konce září. Až do konce dubna příštího roku budou dělníci na mostě provádět ještě dokončovací práce.

Místo, kde se staví nový most. / Zdroj: MČ Praha 20
Původní opěry mostu poslouží při výstavbě mostu nového. / Zdroj: MČ Praha 20