S příchodem jara otevírá Jihlava veřejná sportoviště. V květnu přibude hřiště na baseball

Hřiště u ZŠ Seifertova. Foto: Město Jihlava

JIHLAVA – Pestré sportovní vyžití, které nabízí město Jihlava svým obyvatelům, se s příchodem teplého počasí rozšíří o veřejná sportoviště. Zahrát si opět můžete například ping pong, badminton či volejbal, nebo si jít zaběhat do lesoparku Heulos. Otevřeno bude i osmdesát dětských hřišť.

V jihlavském lesoparku Heulos jsou pro veřejnost připraveny běžecké trasy, jejich přehled najdete ZDE. Při běhání ale pozor na uzavírku stezky podél řeky u zoo, která bude až do června nepřístupná. Místo se dá oběhnout jednou z výše položených cest.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Pro všechny, kteří už mají dost uzavřených posiloven, je k dispozici workoutové hřiště v areálu Český mlýn či Na Skalce, anebo travnaté hřiště v lesoparku Heulos. V Parku nad tunelem si mohou milovníci míčových her zahrát volejbal a badminton. V měsíci květnu bude navíc slavnostně otevřeno nově rekonstruované baseballové hřiště u ZŠ Březinova, jeho návštěvu bude ale nutno si vždy předem domluvit se zástupci baseballového klubu.

Veřejnosti se zároveň otevírají desítky dětských hřišť, jejich přehled najdete ZDE, a během letních prázdnin se nabídka rozšíří i o některá školní hřiště. Volně přístupná budou například hřiště u základních škol Nad Plovárnou a E. Rošického, další hřiště – například u ZŠ Kollárova, Jungmannova nebo Seifertova, kde vám zapůjčí i sportovní vybavení, bude otevírat pověřený správce.

Přehled dětských hřišť a další informace k otevření školních hřišť o prázdninách najdete na webové stránce.