Honička napříč Novojičínskem. Motorkář ujížděl policistům až rychlostí 240 kilometrů

Foto ilustrační: Pixabay

NOVOJIČÍNSKO – Dopravní policisté z Příboru měli zase jednou pernou službu. Ke kontrole se rozhodli zastavit motorkáře, který se nebál přejet s motorkou přes chodník. Rozhodli se, že ho zastaví. V ten moment ještě netušili, že nezodpovědného muže zastaví až po čtyřiceti kilometrech nebezpečné jízdy, kterou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu.

Na výzvu k zastavení nereagoval, ještě zrychlil

Policisté se večer nacházeli na ulici Ostravská, když uviděli, jak od supermarketu jede motorkář, který z parkoviště náhle přejel na chodník, a vůbec mu to nedělalo vrásky na čele. Z Ostravské pokračoval k ulici  Bonifáce Buska a odtud k Místecké. „Z důvodu přestupku v dopravě se policisté rozhodli motocyklistu zastavit, na znamení ze služebního automobilu v barvách Policie České republiky,“ sdělil mluvčí policie René Černohorský. Na výzvu policistů nereagoval. Naopak přidal plyn a uniformovaným začal ujíždět až ke sjezdu na D48. Odtud jel směr Kopřivnice. 

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Ujížděl napříč Novojičínskem

Na kruhovém objezdu v Příboře odbočil na Sedlnice, ze kterých pokračoval na Bartošovice a z nich odbočil na Studénku. „V Nové Horce se ve velké rychlosti vyhnul přijíždějící autohlídce,“ komentuje počínání motorkáře Černohorský. Dodal, že ze Studénky pokračoval zpět na Příbor, Mošnov, Petřvald, Starou Ves až do Brušperku, kde svou rychlou jízdu výrazně zpomalil. Na ulici K Náměstí v Brušperku za neustálého pronásledování příborských policistů svou jízdu ukončil, zastavil, sesedl z motocyklu a dal ruce nad hlavu.

Jel nebezpečně rychle

Policisté jej mohli konečně zkontrolovat. Zjistili, že pirát silnic je čtyřicetiletý muž z Novojičínska, který má zakázáno řídit všechny motorová vozidla až do listopadu 2023. Orientační dechová zkouška u něj vyzněla negativně. „Test na možnou přítomnost návykových, omamných a psychotropních látek či jedů bezdůvodně odmítl, a rovněž bezdůvodně odmítl i lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu,“ rozvíjí honičku Černohorský.  Popsal, že nebezpečná jízda muže dosahovala mimo obce až 240 kilometrů za hodinu. Městy a vesnicemi projížděl okolo 170 kilometrů v hodině.

Nevznikla žádná škoda na majetku a nikdo se naštěstí ani nezranil. Případ ze čtvrtka 27. dubna dále šetří příborští policisté a novojičínští kriminalisté také pro možné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.